Chcemy postawić Chrystusa w centrum

Jesteśmy grupą młodych, dorosłych, entuzjastycznych ludzi, którzy od 2012 roku, w ostatnie czwartki miesiąca organizują w Bazylice Mariackiej w Krakowie ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
Wzięliśmy na serio apel św. Jana Pawła II:
„Postawcie Eucharystię w centrum swojego życia osobistego i wspólnotowego. Kochajcie ją, adorujcie ją”.

Pan Jezus zasiada na Swoim tronie - w monstrancji, na ołtarzu głównym kościoła. Światła prawie gasną, dym kadzidła przypomina o mistycznej obecności Boga pośród nas.
Śpiewamy, rozważamy Słowo Boże, patrzymy w kochające oczy Pana, prowadzimy z Nim dialog w sercu.

Grupa Terenowa – „oddział do zadań specjalnych” – wychodzi na Rynek i przyległe ulice, aby zapraszać na to wyjątkowe spotkanie z Panem Jezusem innych ludzi, z różnych zakątków świata i dzielić się radością życia z Nim.
Przez cały czas adoracji jest możliwość spowiedzi św., lub rozmowy z kapłanem, nie tylko po polsku, ale też po angielsku, włosku, hiszpańsku, niemiecku, rosyjsku.
Na koniec – moment wyczekiwany przez wielu: kapłan przechodzi z Panem Jezusem w monstrancji przez cały kościół, udzielając indywidualnego błogosławieństwa.
A potem: ZAPRASZAMY wszystkich do salki na herbatkę, coś na ząb i pogawędki - by poznać się bliżej :-)


Konrad

Konrad

kontakt@chrystuswmiescie.pl

Mówi, że uśmiech, to wizytówka chrześcijanina i warto ją każdemu "rozdawać" ;) Adoracja to spotkanie i uwielbienie Boga, podczas której stoimy przed Chrystusem w prawdzie, bez udawania. Jego czuła obecność przenika serce i duszę, dając prawdziwą wolność.
Na co dzień pracuje w Papieskim Stowarzyszeniu "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Jest fanem francuskiej piosenkarki Zaz. Pomysłodawca i koordynator projektu "Image2016" oraz wydarzenia "Chrystus na barce. Modlitwa o pokój dla Europy".
Lider Wspólnoty.

Paula

Paula

Założycielka ChwSM, była liderka, a teraz szczęśliwa żona i mama :)
Wspiera wspólnotę jak tylko potrafi! DZIĘKUJEMY! <3

ks. Paweł

ks. Paweł

Zajmuje się tym, jak być księdzem dziś, jak dotrzeć do człowieka dzisiejszego. Na obrazku prymicyjnym napisał "darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" i stara się to realizować. Lubi to, kim jest, lubi sport, ruch, ludzi… Jest zaangażowany w akcję, bo to niesie dobro, to sposób na to, by uczynić człowieka pięknym i bogatym. A poza tym "kiedyś, ktoś" mu powiedział, że najpiękniejszych ludzi spotyka się na adoracji Najświętszego Sakramentu :)
Nasz Duszpasterz.
Ola

Ola

Na co dzień finansista, a w czasie wolnym miłośniczka dalekich podróży w nieznane z plecakiem, mapą i uśmiechem, zapalona sportsmenka, uzależniona od dobrej kawy i czekolady, uwielbiająca muzykę i taniec, kochająca Ojczyznę.
-"Dlaczego jestem we wspólnocie? Dzięki niej potrafię rozmawiać o Panu Bogu w moim środowisku. Adoracja zmienia moje życie!"
Krystian

Krystian

Jest absolwentem ekonomii i filozofii. Spontaniczny, stara się być radosny. Pierwsza adoracja Chrystus w Starym Mieście była dla niego odkryciem innej formy modlitwy z Panem, modlitwy, która dzięki ciszy, śpiewom, staje się bardziej pełna. Jest zaangażowany, bo chce adorować Pana razem z innymi, ze wspólnotą. Działa w Grupie Terenowej, więc ma możliwość zapraszania innych na adorację, a tym samym dzielenia się swoją wiarą, przekazywania jej, mówienia o niej. Dołączył do organizatorów spontanicznie, ale nie przypadkowo :)
Kasia

Kasia

Z wykształcenia architekt. Pozytywnie nastawiona do życia - zawsze uśmiechnięta. Wierzy, że “nic nie dzieje się bez przyczyny”. Oddała swoją wędrówkę na Ziemi Bogu i to On ją prowadzi każdego dnia. Spędziła większość swojego życia poza granicami kraju. Pokochała Kraków. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i dzielić się swoim świadectwem wiary z każdym człowiekiem którego spotyka na swojej drodze. Pracowała aktywnie w młodzieżowych wspólnotach katolickich w Nowym Jorku i Londynie. Dołączyła do wspólnoty, bo wierzy w niezwykłą „siłę” jaką przynosi comiesięczne spotkanie i adoracja!
Sylwek

Sylwek

Energiczny, nieprzewidywalny (ale tak pozytywnie). Lubi improwizować. A do tego dobre kino, historię, husarię, muzykę i śpiewy (głównie przyśpiewki weselne) oraz turystykę górską. Uwielbia zdanie Jana Pawła II "Wobec piękna gór czuję, że ON jest. I wtedy zaczynam się modlić." Jest zaangażowany w adoracje, bo są niezwykłe, a atmosfera podczas nich jest jakby nie z Tego świata. No i dzięki wspólnocie możemy spełniać nasze zadanie do głoszenia innym Ewangelii oraz próbować zarażać pasją do działania na tym samym polu. W Bazylice Mariackiej odpowiedzialny za Służbę Liturgiczną Ołtarza.
Paweł

Gabi

Gabrysia

Z wykształcenia plastyk, z zamiłowania poetka. Inspiruje ją otaczający świat, jego piękno, kruchość i efemeryczność. Ulotne chwile, obrazy i wspomnienia przelewa na papier - farbami i słowami. We wspólnocie zaangażowana od samego początku. Wykorzystuje swój talent w dekoracji, śpiewie, oraz w Grupie Terenowej.
Marina

Marina

Z zawodu jest architektem krajobrazu oraz prowadzi firmę graficzno-dekoratorską w Krakowie. Lubi projektować, inspirować i realizować artystyczne projekty, stąd w ChwSM jest głównie odpowiedzialna za gadżety. Jej dewiza to: „Nie bójmy się ofiarować wszystkiego. Chrystus nigdy nie zawodzi!”

Skontaktuj się!